Victron Smart Shunt 500AMP/50MV IP65 with Bluetooth Connectivity
  • CAT.NO: MS6196
  • MPN: SHU065150050
Bulk Pricing
Qty 1 - 3
Qty 4 - 9
Qty 10 +
Store
Choose a store for stock availability
Google App StoreApple App Store
Ingress Protection Rating
IP Rating
IP65
Product Dimensions
Width
120.0 mm
Height
46.0 mm
Depth
54.0 mm
Weight
1.0 g
Diameter
1.0 mm
Carton 2 Dimensions
Dimension details
M10 connection bolts
Current shunts
Shunt current
500.0A,500.0A