MOSFET SUP53P06-20 P-CH 60V 53A
  • CAT.NO: ZT2464
RUN OUT MODEL - RING LOCAL STORE
Store
Choose a store for stock availability
SUP53P06-20 MOSFET P-Ch 60V/53A Power FET
Transistor Field Effect Transistor
FET polarity
P channel
FET voltage
60.0 V
FET current
53.0 mA