GAS SENSOR CARBON MONOXIDE 20-2000PPM
  • CAT.NO: RS5615
RUN OUT MODEL - RING LOCAL STORE
Store
Choose a store for stock availability
Flammable Gases
Combustible gas/smoke: 100-10,000ppm
Town gas: 300-5,000ppm
Carbon monoxide + combustible gas
Methane/Natural Gas: 500-10,000ppm
Hydrogen: 50-10,000ppm
Air Quality Control
O³ (Ozone): 10ppb - 2ppm
H²S (Hydrogen Sulphide)
Freon (or other CFC's): 500-10,000ppm
C²H² (Acetylene): 500ppm 2000ppm